مهر ۳۰ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
فاکتور رسمی

پیگیری شکایات با استفاده از فاکتور رسمی

آیا می دانید با استفاده از فاکتور رسمی می توانید از فروشندگان شکایت کنید؟ و به راحتی به پیگیری شکایات خورد بپردازید؟ فاکتور رسمی به عنوان نوشته و سندی است که در آن اطلاعات محصول و همچنین قیمت آن به طور دقیق ذکر شده است. در واقع فاکتور رسمی رابطی است بین فروشنده و خریدار که می توانند با استفاده از آن معامله و خرید و فروشی که انجام داده اند را به ثبت برسانند.

در مقالات قبل شما را با تعریف فاکتور رسمی و همچنین هر آنچه در مورد فاکتور رسمی باید بدانید آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد فاکتور رسمی به دست آورید. از فاکتور رسمی به عنوان صورت حساب نیز استفاده می شود.

با صدور فاکتور رسمی اطمینان و اعتبار بین فروشنده و خریدار افزایش پیدا می کند.

تمامی فروشندگان باید محصولات و کالا های خود را با فاکتور رسمی به خورده فروشی ها و مغازه ها بفروشند. همانطور که می دانید اگر خریداری با در دست داشتن فاکتور غیر رسمی شکایات خورد را پیش بگیرد نتیجه بخش نخواهد بود و به شکایاتی که با استفاده از فاکتور غیر رسمی انجام می شود پاسخی داده نمی شود. اتحادیه مربوطه اعلام کرده است خرید کالا ها و محصولات IT را بدون فاکتور رسمی خریداری نشود و همچنین باید حتما در فاکتور رسمی اطلاعات کامل خریدار و فروشنده از جمله کد ملی، کد اقتصادی و همچنین آدرس طرفین قرارداد باید ذکر شود.

برای اینکه خریداران با گران فروشی مواجه نشوند باید حتما با استفاده از فاکتور رسمی از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کنند تا بتوانند شکایات مربوطه را انجام دهند.

اتحادیه ها به فروشندگان و مغازه داران گفته است تا بدون فاکتور رسمی هیچ کالایی را خریداری نکنند و همچنین لازم به ذکر است که فروش کالا ها و محصولات بدون فاکتور رسمی غیر قانونی است.

modir

Write a Reply or Comment

سیزده + 8 =