آبان ۰۳ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
فاکتور رسمی

نحوه شناسایی فاکتور رسمی و صورتحساب جعلی

همانطور که می دانید بیشتر کسانی که  فاکتور رسمی و صورتحساب های جعلی صادر می کنند برای اینکه خلاف خود را بپوشانند تمامی مراحل قانونی را به خوبی طی می کنند تا زمانی که مامور مالیات به کار آن ها رسیدگی می کند گمراه شود و اعتبار مالیاتی خود را با استفاده از فاکتور رسمی غیر معتبر و صورتحساب های جعلی واقعی نشان دهد.

در مقالات قبل شما را با پیگیری شکایات با استفاده از فاکتور رسمی و همچنین هر آنچه در مورد فاکتور رسمی باید بدانید آشنا کردیم در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه شناسایی فاکتور رسمی نا معتبر و جعلی آشنا کنیم.

برخی از اقداماتی که افراد متخلف برای پنهان کردن کار خود و استفاده از فاکتور رسمی نا معتبر انجام می دهند شامل:

  1. این افراد در نظام مالیات بر ارزش افزوده با مشخصات فردی واقعی ( البته با مشخصات افرادی که تمکن مالی ندارند) و همچنین آدرس معتبر( آدرس و نشانی منزل اجاره ایی) ثبت نام می کنند.
  2. ارائه دادن اظهار نامه هایی نزیر اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده معادل فاکتور رسمی صادر شده و صورتحسای های صادر شده و همچنین ارائه مالیات عملکرد با ذکر اعتبار های غیر معتبر و تقلبی و همچنین همراه با پرداخت مالیات امکان پذیر است.
  3. ارائه گزارش معاملات فصلی مطابق فاکتور رسمی و صورتحسابهای غیر واقعی و رعایت ماده ۱۶۹ مکرر
  4. این افراد به منظور اثبات حمل کالا علاوه بر فاکتور رسمی نا معتبر بارنامه نا معتبر را نیز تهیه می کنند.
  5. افراد متخلف حسابرسی های مالیاتی عملکرد را نیز ارائه می دهند.

۶. افراد متخلف برای جلوگیری از شناسایی فاکتور رسمی غیر معتبر و فعالیت های غیر واقعی، بین شرکت های کاغذی به دفعات خرید و فروش را انجام می دهند به اصطلاح اعتبار مالیاتی از شرکت اول به شرکت دوم انتقال پیدا می کند. این درحالی است که در اکثر موارد این شرکت ها در شهر های مختلف هستند تا امکان رسیدگی به این نوع تخلفات کاهش پیدا کند.

modir

Write a Reply or Comment

9 − 9 =