آذر ۱۹ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه

صفر تا صد فاکتور رسمی( بخش دوم)

فاکتور رسمی همان سندی است که بین فروشنده و خریدار مورد استفاده قرار می گیرد و فعالان تجاری باید از این فاکتور به عنوان سندی برای درج مشخصات محصول و همچنین خدمات خود استفاده کنند. لازم به ذکر است که در فاکتور رسمی قیمت محصولات و خدمات نیز درج شده است. در مقالات قبل شما را با صفر تا صد فاکتور رسمی، اطلاع از صفر تا صد فاکتور رسمی و فاکتور غیر رسمی، آشنایی با انواع صورت حساب و همچنین نحوه شناسایی فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فاکتور رسمی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

  • تعریف کلی فاکتور رسمی فروش

از این نوع فاکتور در بیشتر مواقع به عنوان فاکتوری برای فروشگاه ها و دفاتر شرکتی استفاده می شود. در این فاکتور قیمت محصولات و تعداد محصولات خریداری شده نوشته شده است تا به مشتری و خریدار ارائه شود.

  • انواع فاکتور رسمی فروش و استفاده از این فاکتور ها در تجارت به چه شکلی است؟

در هر فعالیت تجاری باید افراد با اهمیت فاکتور رسمی و کاربرد های آن آگاهی داشته باشند. دانستن این نکته بسیار ضروری است. با استفاده از فاکتور رسمی می توان اعتماد را بین طرفین قرار داد بسیار بالا برد. شناخت انواع فاکتور ها می تواند در روند فعالیت تجاری افراد بسیار موثر باشد.

 

  • آیا می دانید چه کسانی باید فاکتور رسمی را صادر کنند؟

اول از همه باید بدانید که فاکتور رسمی صادر شده باید مورد تایید امور دارایی قرار گرفته شده باشد. طبق قوانین وضع شده تمامی افرادی که در کسب و کار خود مالیات بر ارزش افزوده دارند باید فاکتور رسمی داشته باشند. لازم به ذکر است که مهم نیست کسب و کار کوچکی داشته باشید و یا تجارت بزرگی را دارا باشید در هر صورت باید از فاکتور رسمی استفاده کنید.

برای صدور فاکتور رسمی می توانید از خدمات مالی و حسابداری امیری استفاده کنید.

modir

Write a Reply or Comment

نوزده + 7 =