آذر ۲۶ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
فاکتور رسمی به همراه کد اقتصادی

صفر تا صد فاکتور رسمی( بخش سوم)

همانطور که می دانید صدور فاکتور رسمی برای هر نوع تجارتی چه بزرگ و یا چه کوچک بسیار ضروری و لازم است. فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات مختلف باید بنا به درخواست مشتری و خریدار فاکتور رسمی صادر کنند. با صدور فاکتور رسمی می توانید از پرداخت مالیات های سنگین نجات پیدا کنید. البته این در صورتی است که فاکتور رسمی شما مورد تایید اداره امور دارایی قرار گرفته باشد. با استفاده از خدمات مالی و حسابداری امیری می توانید اطمینان پیدا کنید که صدور فاکتور رسمی با تایید امور دارایی به دستتان خواهد رسید.

در مقالات قبل شما را با صفر تا صد فاکتور رسمی آشنا کردیم و همچنین اطلاعات مفیدی در مورد تفاوت میان فاکتور رسمی و غیر رسمی به دست آوردید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد صدور فاکتور رسمی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

آیا می دانید در فاکتور رسمی چه مواردی قید می شود؟

  • امضا و مهر هردو طرف قرارد یعنی فروشنده و خریدار
  • اطلاعات و مشخصات دو طرف قرار داد
  • شماره سریال فاکتور رسمی به همراه تاریخ
  • مشخصات و خصوصیات معامله انجام شده
  • شرایط فروش

آیا با محتویات و نوشته های داخلی فاکتور رسمی آشنایی دارید؟
مشخصات و نام افراد حقیقی و حقوقی/ شماره شناسنامه و شماره ثبت فاکتور رسمی/ شماره تلفن و کد پستی و قیمت محصول و خدمات انجام شده، جمع مبالغ به همراه مالیات و عوارض و همچنین اطلاعاتی از این قبیل را باید در فاکتور رسمی قید کرد.

آشنایی با مدل های مختلف فاکتور رسمی

  • فاکتور و صورتحساب عمومی

معمولا به طور کلی از فاکتور رسمی فروش بین فروشندگان استفاده می کنند در این فاکتور مشخصات کالا به همراه قیمت ذکر می شود و همچنین در مورد مالیات بر ارزش افزوده نیز اطلاعاتی به مشتری داده می شود. این نوع فاکتور را می توان هم به صورت دستی و هم به صورت کامپیوتری چاپ نمود.

برای دریافت فاکتور رسمی با کد اقتصادی می توانید از خدمات مالی حسابداری امیری استفاده کنید.

modir

Write a Reply or Comment

دو + 4 =