آبان ۲۳ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
فاکتور رسمی

صفر تا صد فاکتور رسمی

همانطور که می دانید فاکتور رسمی مشخصات خاصی دارد که برای اینکه به عنوان سندی بین فروشنده و خریدار مورد استفاده قرار گیرد باید به این مشخصات توجه کرد. در مقالات قبل شما را با تفاوت میان فاکتور رسمی و فاکتور غیر رسمی آشنا کردیم. همچنین اطلاعاتی در مورد انواع صورتحساب و همچنین فاکتور رسمی در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا از هر آنچه در مورد فاکتور رسمی باید بدانید اطلاع پیدا کنید.

  • نحوه صدور فاکتور خرید به همراه صدور فاکتور فروش

برای اینکه بدانید فاکتور رسمی را به عنوان سندی بین فروشنده و خریدار مورد استفاده قرار دهید باید با معانی و اصطلاحات زیر آشنا شوید.

  • آشنایی با فاکتور فروش

فروشنده فاکتور فروش را به خریدار می دهند تا محصولات، خدمات کالا ها و همچنین قیمت هایی که مورد نظر گرفته شده است را اثبات کند. این فاکتور در واقع ثابت می کند که قیمت مورد توافق طرفین قرار داد باید به خریدار داده شود. به همین خاطر وقتی فروشنده ایی می گوید ما برای خرید آن ها فاکتور دادیم به این معنی است که خریدار باید مبلغی را به فروشنده بدهد.

 

  • آشنایی با فاکتور خرید

همانطور که از نامش پیداست در مورد فاکتور رسمی لازم به ذکر است که فاکتور خرید برعکس فاکتور فروش است و در اینجا کالا یا محصولی خریداری می شود و یا از خدماتی استفاده می شود و باید مبلغ آن را بپردازید.

  • آشنایی با پیش فاکتور

پیش فاکتور نیز فاکتوری است که از لحاظ تجاری اعتباری ندارد اما ممکن است بتوان آن را از طریق گرفتن تاییدیه مرکز مربوطه به اعتبار رساند. علاوه بر این پیش فاکتور در مقوله فاکتور رسمی فاکتوری است که فروشنده به درخواست خریدار می تواند برای فروش و یا تعیین ارزش محصول یا کالای خود و یا خدماتی که به انجام می رساند صادر کند.

modir

Write a Reply or Comment

نوزده − یازده =