دی ۲۶ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
فاکتور رسمی

نکاتی مهم در مورد صدور فاکتور رسمی

آیا در مورد فاکتور رسمی اطلاعاتی در اختیار دارید؟ آیا می دانید چطور می توان صدور فاکتور رسمی را انجام داد؟ همانطور که می دانید فاکتور رسمی فاکتوری است که مورد تایید اداره امور دارایی باشد.

با مطالعه مطالب قبل می توانید در مورد صدور فاکتور رسمی اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید. همچنین با مطالعه مقالات قبل می توانید صفر تا صد فاکتور رسمی را یاد بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد صدور فاکتور رسمی اطلاعات لازم را کسب کنید.

فاکتور رسمی همان فاکتور فروشی است که به عنوان سندی بین فروشنده و خریدار مورد تایید است و طبق قانون ۱۹ مالیات بر ارزش افزوده می توان فاکتور رسمی را به تایید اداره امور دارایی قرار داد.

شما می توانید با استفاده از خدمات مالی حسابداری امیری فاکتور رسمی مورد تایید اداره امور دارایی را با کمترین هزینه ها تهیه کنید.

فاکتور رسمی بین فعالان اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد. فاکتور رسمی هم به صورت رایانه ایی و هم به صورت دستی صادر می شود و نکته بسیار مهم این است که اگر به صورت رم افزاری صادر شود باید مورد تایید اداره امور دارایی باشد.

در فاکتور رسمی باید مشخصات هروشنده و همچنین خریدار به خوبی قید شود.

ازجمله مشخصاتی که می توان در فاکتور رسمی قید کرد عبارت اند از:

مهر و امضای فروشنده و خریدار

مهر و امضای خریدار

شرابط و نحوه فروش

مشخصات محصول

مشخصات فروش

مشخصات معامله

شماره سریال صورتحساب

تاریخ

قیمت محصول یا خدمات ارائه شده و …

صدور فاکتور رسمی معمولا توسط فروشگاه های عرضه کالا و همچنین خدمات مصرف کنندگان انجام می پذیرد.

یکی از مهم ترین نشانه های صدور فاکتور رسمی معتبر شماره سریال درج شده بر روی فاکتور است. نوع چاپ شماره سریال بسیار مهم است و باید در هنگام صدور فاکتور رسمی توجه داشته باشید که شماره سریال درج شده از نوع افست و یا ملخی و به رنگ قرمز و کمی هم برجسته باشد.

modir

Write a Reply or Comment

8 + 17 =