بهمن ۰۲ ۱۳۹۸ ۰دیدگاه
مشخصات فاکتور رسمی

مهمترین ویژگی های فاکتور رسمی

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از مهمترین ویژگی های فاکتور رسمی بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب چند نکته مهم در صدور فاکتور رسمی، به مقاله ی قبلی سری بزنید.

مشخصات کلی فاکتور رسمی

از مهمترین ویژگی های یک فاکتور، کاغذ آن می باشد. برای مثال یک کاغذ می تواند ۸۰ گرم باشد یا ۶۰ گرم. همچنین بسته به انتخاب افراد نوع و جنس کاغذ می تواند تفاوت داشته باشد. همچنین رنگ کاغذهای فاکتور معمولا سفید بوده و رنگ کاغذهای زیرین می تواند متفاوت باشد. برای مثال به رنگ سبز، زرد و آبی و صورتی بسته به انتخاب مشتری می تواند تغییر پیدا کند.

برگ فاکتور

تعداد برگه های فاکتورها می تواند ۲ یا ۳ عدد باشد. برگه ی اول برای مشتری می باشد و برگه های دوم تا سوم، مختص فروشنده ها می باشد.

اندازه ها

اندازه ی برگه های فاکتورهای رسمی معمولا A4  یا A5  است. فرمت های فاکتورها افقی و عمودی می باشد اما اغلب فرمت افقی انتخاب می شود. ردیف های فاکتورهای افقی ۱۰ و ریدف های فاکتورهای عمودی ۲۰ تا می باشد.

شماره سریال برگه های فاکتور

شماره های سریال برگه های فاکتورهای رسمی معمولا به رنگ قرمز بوده و کمی برجستگی دارند تا بتوان آن را به راحتی تشخیص داد. شماره های سریال های فاکتورها از ۰۰۰۱ شروع شده و به تناوب ۱ افزایش پیدا می کند. شماره ی سریال فاکتورهای جدید از آخرین شماره ی فاکتورهای قبلی ادامه پیدا می کند.

فاکتور رسمی

سازمان ها و نهادهای تجاری می بایست به خریداران و مشتریان خود فاکتور اعطا کنند. اگر فروشنده ای به مشتریان خود فاکتور ارائه نکند، مشمول جریمه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که می توان فاکتورها را به صورت دستی یا پرینت پر کرد. البته مشخصات فروشنده، خریدار و شرح کالا در پرینت، مشخص باشد. همچنین در پر کردن دستی، زیر برگه ی اول، کاربن قرار دهید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتور رسمی و مشخصات آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

modir

Write a Reply or Comment

نوزده − 17 =