بهمن ۱۳ ۱۳۹۸ ۰دیدگاه
فاکتور رسمی

فاکتور رسمی چه ویژگی هایی دارد؟

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما به بررسی فاکتور رسمی و ویژگی های مهم آن بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب مهمترین دلایل استفاده از فاکتور رسمی به مقاله ی قبلی سر بزنید.

ویژگی های مهم فاکتور رسمی چه می باشد؟

فاکتورهای رسمی برگه هایی هستند که به عنوان برگه ی تایید خرید یا فروش کالایی به مشتری داده می شوند. این برگه ها دارای امضا، مهر و مشخصات کالا، فروشنده و خریدار است. فاکتورهای رسمی مورد تایید اداره ی دارایی بوده و به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی تدارک دیده شده اند. همچنین می توان گفت که سند کالای خریداری شده می باشند.

فاکتورهای الکترونیکی

با پیشرفت و به روز شدن تکنولوژی و حسابداری ها، فاکتورها نیز الکترونیکی شده اند اما بسیاری از مراکز خرید و فروش می بایست همچنان از برگه های کاغذی برای ثبت قرارداد خرید و فروش استفاده کنند.

برگه های فاکتورها می تواند بر اساس درخواست فروشندگان دو با سه برگ باشد. سریال بر فاکتورهای فروش مهمترین بخش از فاکتورهای رسمی می باشند و به همین دلیل برجسته چاپ شده اند.

خریداران طبق قانون می توانند برای کالایی که خریداری کرده اند، از فروشندگان طلب فاکتور کنند و فروشنده می بایست به خریدار کالا، فاکتور تحویل دهد.

توجه به فاکتور و مشخصات مندرج در آن از مهمترین راه ها برای پیش نیامدن جرائم مالیاتی است. اگر مهر، امضا، شماره ی کالا و مشخصات دیگر بر فاکتور وجود نداشته باشد می تواند مشکل ساز و دردسر آفرین باشد.

فاکتورهای رسمی

اگر هنگام خرید از فروشنده، قیمت کالا تخفیف گرفت، می بایست قیمت تخفیف خورده درج شود تا مشکلی برای طرفین به وجود نیاید.

امیدواریم با توجه به فاکتورها و مشخصات مندرج بر آن، از وقوع مشکل و دردسر جلوگیری کنید.

شما می توانید برای تهیه ی فاکتور رسمی با کارشناسان و همکاران ما تماس حاصل کرده و از شرایط خرید و فروش این فاکتور، آگاه شوید.

modir

Write a Reply or Comment

چهار × 3 =