آبان ۱۰ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه

آشنایی با انواع صورت حساب و فاکتور رسمی

همانطور که می دانید از فاکتور رسمی و صورت حساب به عنوان سندی برای خرید و فروش بین فروشنده و خریدار استفاده می شود. در مقالات قبل شما را با نحوه شناسایی صورت حساب و فاکتور رسمی جعلی آشنا کردیم، علاوه بر این شما را با اطلاعاتی در مورد پیگیری شکایات با استفاده از فاکتور رسمی، هر آنچه در مورد فاکتور رسمی باید بدانید، و همچنین اطلاعات جامع و کاملی در مورد فاکتور رسمی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با انواع فاکتور رسمی و صورت حساب بیشتر آشنا کنیم.

آیا با نحوه صدور فاکتور رسمی و صورت حساب آشنایی دارید؟

صورت حساب و فاکتور رسمی ویژه ماشین های فروش و همچنین صورت حساب و فاکتور رسمی های عمومی از طریق سازمان امور مالیاتی مشخص شده است که با استفاده از آن ها صدور صورت حساب و فاکتور رسمی فروش کالا و همچنین ارائه خدمات برای تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات در سطح کشور بوده است.

آشنایی با فاکتور رسمی و صورت حساب عمومی

کسانی که محصولات خود و همچنین خدمات خود را عرضه می کنند از صورت حساب های عمومی برای انجام فعالیت های خود استفاده می کنند. صورت حساب های عمومی و فاکتور رسمی بین فروشندگان و همچنین فعالات اقتصادی با یکدیگر و علاوه بر آن بین فعالان اقتصادی با خریداران و مصرف کنندگان رواج دارد.

اندازه این نوع صورتحساب بر اساس نیاز فروشنده و می تواند متغیر باشد، اما اطلاعات مورد نیاز اداره مالیات بر ارزش افزوده را باید بتواند کامل در خود داشته باشد.

این نوع صورتحساب و یا فاکتور رسمی می تواند به صورت کامپیوتری و یا دستی منتشر شود.

صورتحساب های ماشین های فروش

این نوع صورت حساب و فاکتور رسمی معمولا برای فروشگاه ها و مغازه ها صادر می شود که به مشتری ارائه گردد.

modir

Write a Reply or Comment

نه + ده =