بهمن ۰۶ ۱۳۹۸ ۰دیدگاه
فاکتورهای رسمی

مهمترین دلایل استفاده از فاکتور رسمی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین دلایل استفاده از فاکتور رسمی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب مهمترین ویژگی های فاکتور رسمی، به مقاله قبلی سر بزنید.

ویژگی های مهم فاکتور رسمی چه می باشند؟

فاکتور رسمی برگه ای است که در آن به شرح مشخصات کالا، قیمت، نام فروشنده و فروشگاه/ شرکت و نام خریدار، قیمت و تاریخ خرید یا فروش محصول یا کالا پرداخته شده است. این فاکتورها بر اساس شرایط و ضوابط و همچنین قوانین جمهوری اسلامی ایران طراحی و تولید شده و مورد تایید وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز می باشد.

توجه داشته باشید که باید مهر و امضای فروشنده در فاکتور درج شده باشد تا اعتبار آن تصدیق گردد.

فاکتورها دارای سریال های قرمز رنگ و برجسته بوده که تاریخ و شماره ی مرتبی دارند.

بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران هر خریداری می بایست از فروشنده درخواست فاکتور کند. این مسئله هم تنها به شرکت ها بزرگ یا کوچک اختصاص نداشته و هر  فروشنده ای می بایست به خریداران خود فاکتور ارائه دهد.

دلایل استفاده از فاکتورهای رسمی

از این فاکتورها برای تایید خرید و گواهی فروش کالا و همچنین جهت بازگرداندن کالا استفاده می شود. از فاکتورها به جهت کنترل فرار مالیاتی و شناسایی فروشگاه ها فروشندگانی که مالیات خود را پرداخت نمی کنند، استفاده ی بهینه می شود.

انواع فاکتور

به دلیل رونق گرفتن خرید و فروش های اینترنتی، فاکتورها نیز در شکل ها و انواع مختلف به فروشندگان عرضه می شوند. برای مثال می توان از انواع فاکتورها به موارد زیر اشاره کرد:

فاکتورهای دارایی، فاکتورهای مازاد، فاکتورهای حواله انبار، فاکتورهای فروشگاه و غیره.

فاکتور رسمی

فاکتورها می توانند در چند برگ طراحی شوند. برای مثال هر فاکتور فروش می تواند به صورت دو تا سه برگ باشد و همچنین اندازه ی فاکتورها می تواند بر اساس انتخاب مشتری، تغییر پیدا کند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتور رسمی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

modir

Write a Reply or Comment

4 × دو =