مهر ۰۹ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه

فاکتور رسمی چیست؟

آیا می دانید به چه فاکتور و نوشته ایی فاکتور رسمی می گویند؟ فاکتور رسمی همان فاکتوری است که بر طبق قوانین وزارت امور دارایی و اقتصاد تنظیم شود. مشخصات و اطلاعات مربوط به حاسب هایی که مورد تایید قرار گرفته اند در ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده نوشته شده است.

آیا می دانید با استفاده از نرم افزار های حسابداری می توان فاکتور رسمی را تهیه کرد؟ لازم به ذکر است که علاوه بر تهیه فاکتور رسمی به وسیله نرم افزار های حسابداری سایر فاکتور ها را نیز می توان تهیه کرد مانند: فاکتور غیر رسمی، فاکتور های شخصی و فاکتور رسمی دارای و سایر فاکتور ها. همگی این فاکتور ها را می توانید با استفاده از نرم افزار های حسابداری بدون اینکه زمان زیادی صرف کنید آن ها را تنظیم و چاپ کنید.

هنگامی که قصد پرداخت مالیات را دارید باید به این موضوع توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از قوانین و مقررات سرپیچی نکنید. برخی نمی خواهند مالیان های خود را پرداخت کنند این موضوع بسیار غیر منطقی است چرا که در هیچ کجای دنیا افراد با پرداخت مالیات مشکلی نخواهند داشت.

آیا از مشخصات فاکتور رسمی اطلاع دارید؟

آیا می دانید هنگامی که قصد چاپ فاکتور رسمی را دارید تنوج به چه نکاتی ضروری است؟

انتخاب نوع و مدل کاغذ یکی از موارد مهمی است که در زمان چاپ فاکتور رسمی باید مورد توجه قرار گیرد. کاغذ ۸۰ دگرمی اندونزی نوعی کاغذ است که برای چاپ فاکتور رسمی بسیار مناسب است و فاکتور شما باید با این مدل کاغذ چاپ شده باشد. البته این موضوع در صورتی است که می خواهید از پرینتر برای چاپ فاکتور رسمی استفاده کنید اما اگر به شکل دستی می خواهید فاکتور رسمی را تهیه کنید می بایست از کاغذ تحریر ۶۰ گرمی استفاده کنید.

تعداد برگه های فاکتور رسمی باید چند عدد باشد؟ استفاده از فاکتور رسمی با کاغذ های دو برگی و یا سه برگی بلا مانع است.

modir

Write a Reply or Comment

هفده − دو =