بهمن ۰۳ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
صدور فاکتور رسمی

آیا می دانید سازمان امور مالیاتی چه نوع فاکتوری هایی را معتبر می داند؟

فاکتور رسمی فاکتوری است صدور آن برای هر نوع واحد تجاری ضروری است. در مقالات قبل شما را با انواع فاکتور رسمی آشنا کردیم. و در مورد تفاوت میان فاکتور رسمی و همچنین فاکتور غیر رسمی اطلاعات جامع و کاملی را در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فاکتور رسمی و همچنین مشخصات مربوط به آن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

فاکتوری مورد تایید اداره امور دارایی قرار میگیرد که مشخصات آن به درستی درج شده باشد و نکات لازم را رعایت کرده باشد. فاکتور رسمی می تواند دو برگی و یا سه برگی باشد. سایز کاغذ ها معمولا A4 و یا A5 است. یکی از نکاتی که در هنگام صدور فاکتور رسمی باید مورد توجه قرار گیرد نحوه درج شماره سریال فاکتور رسمی است. شماره سریال که در بالای فاکتور چاپ می شود باید قرمز رنگ باشد و این نوع چاپ کاملا با شماره زنی دستی فرق می کند.

همانطور که می دانید اخذ کد اقتصادی در گرید و رتبه واحد تجاری شما بسیار موثر است و با دریافت کد اقتصادی و همچنین فاکتور رسمی می توانید اعتبار کافی را به دست آورید. در این مقاله می خواهیم بدانیم که آیا می توان بدون کد اقتصادی فاکتور رسمی معتبر دریافت کرد؟

افرادی که کد اقتصادی ندارند می توانند با ثبت نام در در نظام مالیاتی روند مربوطه را طی کنند و طبق مقررات ماده ۱۶۹ تا زمان صدور فاکتور رسمی معتبر افراد می توانند از کد ملی خود به عنوان کد اقتصادی استفاده کنند. تمامی واحد های تجاری موظف به دریافت کد اقتصادی برای فاکتور رسمی خود هستند البته برخی از مکان ها از جمله حسینیه ها و تکیه ها نیازی به دریافت کد اقتصادی ندارند.

همانطور که می دانید شرکت حسابداری امیری ارائه دهنده بهترین و معتبر ترین فاکتور رسمی مورد تایید اداره امور دارایی است.

modir

Write a Reply or Comment

1 × 3 =